تلفن تماس : 05135411722      09157607106     09371889859  telegram6

جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۳

ستاریان پیش‌بینی کرد

بازگشت دوباره سرمایه به بازار مسکن

کد مطلب : 21298

گروه اقتصادي:​ یک کارشناس مسکن معتقد است: توقف طرح مسکن مهر نقش و تاثیری در افزایش یا کاهش قیمت مسکن ندارد و دوباره سرمایه‌گذاری‌ها به سمت بازار مسکن برمی‌گردد.

بازگشت دوباره سرمایه به بازار مسکن
بیت‌الله ستاریان پیش‌بینی کرد: امسال تغییر چندانی در بازار مسکن نداریم و بازار تا پایان سال به همین روال نیمه رکود خواهد بود. وی افزود: شاید پیش از سال جدید تغییرات اندکی در خرید و فروش‌ها ایجاد شود اما به منزله افزایش ناگهانی قیمت نیست و افزایش و کاهش‌های قیمت مسکن پیش از سال جدید طبیعی است. ستاریان با بیان اینکه بازار مسکن تحت تاثیر عوامل دیگر همچون سیاست‌های کشور، قیمت مصالح ساختمانی و ... است، اظهار کرد: طی یک سال گذشته نوسانات نرخ ارز بر بازارهایی همچون مسکن تاثیر گذاشت و منجر به افزایش ناگهانی قیمت شد و پیش‌بینی می‌شود دوباره سرمایه‌گذاری‌ها به سمت بازار مسکن برگردد.این کارشناس با اشاره به تاثیر ساخت و ساز یا توقف مسکن مهر بر بازار مسکن کشور گفت: مسکن مهر در کاهش یا افزایش قیمت مسکن بی تاثیر است چرا که هر یک از این واحدهای مسکونی نیاز و تقاضای مربوط به خود را دارند و بر بازار دیگر گرو‌ه‌ها تاثیری ندارد. وی اظهار کرد: طی شش سالی که از ساخت مسکن مهر می‌گذرد دولت توانسته حدود 10 درصد از سهم خود را تکمیل و تحویل متقاضیان دهد.ستاریان افزود: توقف ساخت مسکن مهر به گونه‌ای نیست که تعهدات قبلی مسکوت بماند بلکه دولت در حال تکمیل و تحویل واحدهای وعده داده شده است تا طرح‌های جدید مسکنی خود را ارائه کند. به گفته این کارشناس مسکن اجتماعی که به تازگی دولت یازدهم از آن سخن گفته است، طرح مناسبی است اما نباید دولت به طور مستقیم در عرضه مسکن وارد شود.

مرجع :ايسنا  ۱نظر ، ۰در صف انتشار ، ۰ تکراری يا غ ق انتشار  Iran, Islamic Republic of

۱۳۹۲-۰۸-۲۴ ۱۸:۲۱:۴۵

اگر100سال هم این قیمت هاهمینطوربماندکسی خریدنمی کندچون قدرت خری ندارند.ضمنااین اقای ستاریان که معلوم نیست چه کسی ایشان راکارشناس مسکن دانسته فقط درفکراین است که قیمت هاگران شود!!!! (169523)

 

 

ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۳۹۲-۰۸-۲۵ ۰۸:۰۰ بسته می شود.

دیگ بخار