تلفن تماس : 05135411722      09157607106     09371889859  telegram6

تولید نسل جدید لوله های ضد حریق

به همت متخصصان پارسي ، نسل جديد لوله هاي ضد حريق ويژه صنايع نفت و گاز و پتروشيمي طراحي و توليد شد.
اين لوله ها كه از جنس كامپوزيت است و تحمل دماي 1300 درجه سانتيگراد را دارد ، نخستين بار در كشور طراحي و توليد شد كه با ساخت آن در شيراز ، كشورمان در شمار 4 سازنده اين لوله ها قرار گرفت.

طراحي و توليد اين لوله ها حاصل فعاليت 5 ساله محققان داخلي در مركز تحقيقات و تكنولوژي شركت فراسان شيراز است.
اين مجموعه صنعتي بخش صنعت استان فارس ، چهارمين شركت در جهان محسوب مي شود كه دانش فني و تكنولوژي ساخت لوله هاي كامپوزيتي GRP را در اختيار دارد.

مدير عامل مجموعه صنعتي فراسان شيراز گفت: توليد اين لوله هاي ضدحريق با توجه به نيازمندي كشور در مركز تحقيقات اين واحد صنعتي در دستور كار قرار گرفت و با بومي سازي دانش فني ، اين لوله ها توليد شد.
آقاي ظهيرامامي افزود: لوله هاي ضدحريق در طرح مهار آتش سوزي پتروشيمي خارك استفاده شد و عملكرد موفقيت آميزي داشت.

وي با بيان اينكه اين مجموعه صنعتي يكي از 4 شركت در سطح جهان محسوب مي شود كه دانش فني و فناوري طراحي و توليد خطوط توليد لوله هاي GRP در قطرهاي 100 تا 4 هزار ميليمتر با فشاركاري يك تا 32 بار براي استفاده در طرح هاي عمراني ، صنعتي و صنايع نفت و گاز ، پتروشيمي را در اختيار دارد گفت: تاكنون اين شركت دو كارخانه را در كشورهاي تركيه و كره جنوبي به ارزش 8 ميليون دلار طراحي و تجهيزات خط توليد آن را صادر كرد.

مدير عامل مجموعه صنعتي فراسان شيراز افزود: مذاكراتي با برخي از كشورهاي ديگر براي صدور دانش فني و تكنولوژي ساخت لوله هاي GRP انجام شده است.
آقاي ظهيرامامي ظرفيت توليد لوله هاي GRP را هزار و 800 كيلومتر در سال دانست و گفت: اولويت اول ما رفع نيازهاي داخلي است و پس از آن صادرات به كشورهاي منطقه نيز انجام مي شود.

دیگ بخار