تلفن تماس : 05135411722      09157607106     09371889859  telegram6

مهمترین قوانین برای پولدار شدن

دنیا پر از آدم‌های با استعداد فقیر است. غالب آن‌ها یا فقیرند یا در تنگناهای مالی دست و پا می‌زنند یا کمتر از مقداری که در توان‌شان است پول در می‌آورند. این نه به‌دلیل دانسته‌های‌شان است، بلکه به‌دلیل چیزهایی است که نمی‌دانند.در مورد مشکلات مالی یا حرفه‌ای،  غالبا کمبود دادن و گرفتن در کنار هم به چشم می‌خورد.مردم بی‌پول بسیاری وجود دارند که سبب فقرشان این است که نه گیرنده خوبی می باشند و نه بخشنده خوبی در حقیقت نه خوب یاد می‌گیرند و نه خوب یاد می‌دهند.

مغز و وقتت یادت نره!

روی مهم‌ترین قانون پول تمرکز کنید: ((ببخشید تا بدست بیاورید)) به جای این‌که بر این باور باشید که: ((به‌دست بیاورید و سپس ببخشید))
به همه شما ۲ نعمت خدادادی اهدا شده: مغزتان و وقت‌تان‌! و بعد از آن دیگر بستگی به‌خودتان دارد که با این ۲ چه کنید؟ با هر ریالی که به دست می‌آورید خودتان و فقط خودتان قدرت تعیین سرنوشت‌تان را خواهید داشت. اگر بیهوده خرجش کنید انتخاب کرده‌اید که بی‌پول باشید. اگر خرج بدهی‌های‌تان کنید، به طبقه متوسط‌الحال پیوسته‌اید و اگر آن را روی مغزتان سرمایه‌گذاری کنید و آموزش ببینید که چگونه دارایی‌تان را ذخیره کنید،  تحول را برای آینده و هدف‌تان انتخاب کرده‌اید. این انتخاب، همه و همه، مال شما و در اختیار شماست. هر روز با هر ریال که درمی‌آورید؛ تصمیم می‌گیرید پولدار،  بی‌پول یا متوسط‌الحال باشید.

افراد کم در‌آمد سواد مالی کافی دارند؟

آیا فرق بین یک دارایی و بدهی را می‌دانید؟ یکی از دلایل پولدار نشدن مردم ندانستن تفاوت میان دارایی و بدهی است.از کار یک فرد پولدار، موجودی و دارایی متولد می‌شود اما مردم کم درآمد بدون این‌که خودشان بدانند بدهی می‌آفرینند.اکنون با یک حساب سرانگشتی دربارهٔ زندگی خود و اطرافیان‌تان قضاوت کنید و بگویید ماهانه چقدر قسط پرداخت می‌کنید؟ اجاره خانه چطور؟ و… شما بدون این‌که خودتان بدانید برای خود بدهی می‌تراشید قسط ماشین‌تان تمام نشده قسط مسکن آغاز می‌شود. این یعنی از دست دادن فرصت‌ها، کار سخت و کوشش زیاد برای پیشرفت. در واقع چیزی که شما اسمش را پیشرفت گذاشته‌اید اما با کمال احترام سخت در اشتباهید، شما به جای کسب دارایی به هزینه‌کردن مشغولید. با این برنامه ثابت و منظم هیچ راهی برای ریسک و سرمایه‌گذاری پیش‌روی‌تان قرار نمی‌گیرد.

به پول‌تان امر و نهی کنید

اجازه ندهید پول بر زندگی‌تان کنترل داشته باشد. دارایی و پول‌تان را خودتان کنترل کنید، اشخاص متوسط جامعه هر روز صبح سرکار می‌روند و در پایان ماه منتظر دریافت حقوق خود می باشند و ماه به نیمه نرسیده تمام پول خود را خرج می‌کنند. نکته همین‌جاست فرد پولدار پول می‌سازد بدون این‌که حضور فیزیکی داشته باشد اما اشخاص کم در‌آمد فقط خرج می‌کنند و به پرداخت بدهی‌های خود مشغولند.ترس به شما اجازه ریسک و سرمایه‌گذاری نمی‌دهد، نگران از دست دادن شغل تکراری خود هستید و حتی اکثر شما از شغل خود و محیط آن راضی نیستید و فقط به‌خاطر حقوق دریافتی به کارتان چسبیده‌اید. نگرانید که زمان پرداخت قسط کم نیاورید و حتی پس از پرداخت از خودتان راضی هستید. ۲راه برای انتخاب دارید:

۱- به نصیحت بزرگ‌ترها گوش کنید و تحصیلات عالی کسب کنید تا یک کارمند منظم شوید و کاری بی‌دردسر و ثابت داشته باشید تا در آینده از مزایای بازنشستگی استفاده کنید، نردبان ترقی را پله‌پله بالا روید.
۲- علاوه بر کسب تحصیلات و سواد مالی به شغل شخصی خودتان در کنار شغل ثابت اهمیت دهید و صاحب نردبان شوید و بگذارید دارایی‌های‌تان برای شما پول بسازند.

دیگ بخار