تلفن تماس : 05135411722      09157607106     09371889859  telegram6

آرامش یکی از فواید روغن لیموترش

استرس و نبود آرامش نه‌تنها به تدريج سلامت شما، بلکه زندگي‌تان را هم تحت تاثير قرار مي‌دهد. پس نبايد اجازه دهيد اين آرامش نداشتن بر زندگي شما غلبه و برايتان مشکل ايجاد کند.

با در نظر گرفتن اين نکته که زندگي ما اين روزها بسيار سريع مي‌گذرد، طبيعي است که همه ما گاهي نبود آرامش را حس کنيم. کار زياد و تفريح کم اغلب علائمي است که در طولاني‌مدت نمي‌توانيم از آن چشم‌پوشي کنيم و اگر کاري براي آن انجام ندهيم مشکل‌ساز خواهد شد. اگر بتوانيم راه‌هاي رسيدن به آرامش را شناسايي کنيم، مي‌توانيم حتي از بروز مشکلات جدي بيشتر مانند بيماري قلبي، فشارخون بالا، چاقي و ديابت جلوگيري کنيم. پزشکان معمولا فعاليت جسمي، مديتيشن، يوگا، تاي‌چي و تکنيک‌هاي آرامش را توصيه مي‌کنند. خود اشخاص هم بعضي مواقع از ماساژهاي آرامش‌بخش، روغن‌هاي ضروري و رايحه‌درماني استفاده مي‌کنند، اما آنچه ما در اين مقاله به شما پيشنهاد مي‌کنيم، استفاده از روغن ليموترش به‌عنوان يکي از روغن‌هاي ضروري براي رسيدن به آرامش است. مي‌خواهيد بدانيد چطور؟ مطلب ذيل را از دست ندهيد.

چطور روغن ليموترش باعث آرامش مي‌شود؟

روغن ليموترش عصاره‌اي است که از پوست ليمو به دست مي‌آيد و معمولا رنگ آن سبز بسيار کمرنگ يا زرد است و رايحه‌اي تازه و خوش دارد.

مصرف روغن ليمو يکي از بهترين راه‌ها براي رسيدن به آرامش است. علت اصلي اين تاثير در بوي روغن ليمو است. گيرنده‌هاي بويايي ما با مسن‌ترين بخش‌هاي مغزمان يعني آميگدال و هيپوکامپ در ارتباطند که مسئول عواطف و خاطراتمان هستند. وقتي روغن ليمو را بو مي‌کنيد، مانند يک داروي آرامبخش عمل مي‌کند و علائم بي‌خوابي، خستگي فکري و گيجي را کاهش مي‌دهد و سيستم انتقال‌دهنده‌هاي دوپامين و سرتونين را نيز متعادل مي‌کند.

روغن ليمو داراي تاثيرات ضدافسردگي است و درست مانند سيب که مصرف روزانه آن پزشک را از شما دور مي‌کند، مصرف روزانه روغن ليمو هم دقيقا همين کار را انجام مي‌دهد.

اگر تصميم داريد از روغن ليمو براي رسيدن به آرامش استفاده کنيد بهتر است بدانيد روغن ليمو بايد تازه بوده و از زمان توليد آن بيش از 10 ماه نگذشته باشد. نکته ديگر اينکه روغن ليمو را حتما دور از اشعه خورشيد نگه داريد تا کارايي خود را از دست ندهد.

دیگ بخار