تلفن تماس : 05135411722      09157607106      09151150958  telegram6

عادتهایی که باعث آسیب به چشم ها می شود!

ما هميشه براي انجام کارهايمان از رانندگي گرفته تا خواندن خبرها، نياز به قدرت بينايي داريم. برخي از عادت ها بدون اين که متوجه باشيد، به چشم آسيب مي رساند.

عادتهایی که می تواند در طولانی مدت به چشم ها آسیب برساند:

استعمال دخانيات:

در هر نخ سيگار، بيش از 7هزار ماده شيميايي وجود دارد، برخي از اين مواد مانند منواکسيدکربن و نيکوتين به رگ هاي خوني آسيب مي رساند و مانع از گردش مناسب خون در چشم مي شود. دود سيگار مشکلات بينايي مانند آب مرواريد و تباهي لکه زرد را تشديد مي کند.

تماشاي فيلم از لپ تاپ يا تبلت:

تماشا کردن فيلم يا برنامه از فاصله نزديک فشار زيادي روي چشم وارد مي کند. افرادي که عادت دارند از اين وسايل براي تماشاي برنامه هاي خود استفاده کنند، بايد به طور مرتب به چشم ها استراحت دهند.

استفاده نکردن از عينک آفتابي:

همه ما مي دانيم که اشعه ماوراي بنفش خورشيد، باعث تسريع روند پيري پوست، از جمله اطراف چشم ها مي شود. اما آيا مي دانستيد که اين اشعه مي تواند به بينايي آسيب برساند و باعث مشکلاتي مانند آسيب ديدگي شبکيه چشم، آب مرواريد و ناخنک شود؟ در هواي آفتابي يا ابري، حتما از عينک آفتابي استفاده کنيد.

مصرف کم ميوه هاي رنگي:

ميوه هاي رنگارنگ، سرشار از ويتامين و آنتي اکسيدان است که براي چشم مفيد است. ميوه هايي چون پرتقال، توت قرمز، هويج، گوجه فرنگي، فلفل دلمه اي، کدوحلوايي و کلم بروکلي حاوي مواد مغذي است که بينايي را تقويت مي کند و پيشرفت روند بيماري هاي مربوط به سن مانند آب مرواريد، آب سياه و ماکولادژنراسيون را به تأخير مي اندازد.

خواندن در وسيله نقليه در حال حرکت:

مسافرت هاي طولاني مي تواند خسته کننده باشد اما بهتر است در اين سفرها به جاي خواندن کتاب، سرگرمي ديگري براي خود پيدا کنيد. هنگام کتاب خواندن در وسيله نقليه در حال حرکت، چشم مجبور است به طور مداوم روي چيزي که مي خوانيد، تمرکز کند. اين فشار روي چشم، اغلب با سردرد و تاري بينايي همراه است.

نگاه کردن از گوشه چشم

اين حالت مي تواند دو دليل داشته باشد يا اين که آن چه سعي داريد بخوانيد، خيلي نزديک است يا اين که خيلي ريز است. بنابراين از گوشه چشم نگاه مي کنيد و اين حالت وضعيت چشم را از حالت طبيعي خارج مي کند.

کم خوابي

شکي نيست که کم خوابي باعث سياهي و پف زير چشم مي شود؛ اما آيا مي دانستيد که کم خوابي به سلامت چشم آسيب مي رساند. اسپاسم و خشکي چشم، مي تواند به علت کم خوابي بروز کند.

تماشاي برنامه تلويزيوني هنگام دراز کشيدن

به گزارش سايت «Prevention»، يکي از مشکلاتي که بر اثر بي تحرکي به وجود مي آيد، وارد شدن فشار روي چشم و بدتر شدن وضعيت بينايي است.

دیگ بخار